Разлика помеѓу преработките на „Англиски фолклор“

Одземени 14 бајти ,  пред 2 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
* Мангата ''Берсерк'' од [[Кентаро Миура|Кинтаро Миура]] (1989)<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://www.goodreads.com/book/show/248871.Berserk_Vol_1?ac=1&from_search=true|title=Berserk, Vol. 1 (Berserk, #1)|work=www.goodreads.com|accessdate=2017-11-03}}</ref> се инспирира од разни аспекти на англискиот фолклор.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Келтска митологија]]
* [[Англиска митологија]]