Разлика помеѓу преработките на „Струмичанка под маска“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
Бронзената фигура, изработена во природна големина, во едната рака држи карневалска маска, а во другата знаме со релјеф на [[Грб на Струмица|грбот на Струмица]]. На четирите страни од [[мермер]]ното постолје се испишани податоци за [[надморската височина]], [[географската широина]] и други корисни информации поврзани со [[Струмица]] и регионот.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Струмички карневал]]
* [[Тримери]]