Разлика помеѓу преработките на „Вишеградски собир“

Одземени 14 бајти ,  пред 2 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
Во 1339 година се одржал втор собир, на кој се избирал новиот претстолонаследник на Полска.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
 
* [[Собирот во Вишеград (1339)]]