Разлика помеѓу преработките на „Депресијација“

Одземени 14 бајти ,  пред 2 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-==Видете исто така== +==Поврзано==)
с (Отстрането уредувањето на 5.53.149.15 (разговор), вратено на последната верзија на Addbot)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-==Видете исто така== +==Поврзано==))
 
Спротивно на депресијацијата е појавата на [[апресијација]].
 
==Поврзано==
==Видете исто така==
* [[Инфлација]]
* [[Флуктуирачки девизен курс]]