Разлика помеѓу преработките на „ФК Силекс“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
терен = [[Градски стадион Кратово]] |
тренер = Жикица Тасевски |
капацитет = 41.500800 |
лига = [[Прва македонска фудбалска лига|Прва македонска лига]] |
сезона = [[Прва фудбалска лига на Македонија 2016/2017|2016/2018|2017/2018]] |
позиција = 6ти5ти |
шема_лр1=_red_stripes|шема_т1=_red_stripes|шема_др1=_red_stripes|
леварака1=0000AA|тело1=0000AA|деснарака1=0000AA|шорцеви1=0000AA|чорапи1=CC0000|