Разлика помеѓу преработките на „Светла (Ледена) Пештера“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-{{грбови|Општина +{{општинскигрб|Општина)
Ознака: Изворно уредување 2017
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-{{грбови|Општина +{{општинскигрб|Општина))
| photo = Светла (Ледена) Пештера 02.jpg
| caption = Отворот (влезот) на пештерата
| location = [[Нова Брезница]], {{грбовиопштинскигрб|Општина Сопиште}}, {{МКД}}
| depth =
| length = 15 m