Разлика помеѓу преработките на „Дабниште“

Додадени 12 бајти ,  пред 3 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-{{грбови|Општина +{{општинскигрб|Општина)
с
Ознака: Изворно уредување 2017
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-{{грбови|Општина +{{општинскигрб|Општина))
| опис = Куќи во селото Дабниште
| регион = {{грбови|Вардарски регион}}
| општина = {{грбовиопштинскигрб|Општина Кавадарци}}
| област = [[Витачево]]
| популација = 27<ref name="попис">{{нмс|url=http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf|title=Попис на Македонија|date=2002|publisher=Завод за статистика на Македонија|accessdate=13 февруари 2018}}</ref>