Предлошка:Отстрани прв збор: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
{{<includeonly>safesubst:</includeonly>#invoke:String|replace|source={{{1}}}|pattern=^[^{{{sep|%s}}}]*{{{sep|%s}}}*|replace=|plain=false}}<noinclude>
 
{{документација}}
[[Категорија:Шаблони за форматирање]]