Разлика помеѓу преработките на „Петер Паул Рубенс“

Додадени 126 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Петар Паул Рубенс на Петер Паул Рубенс презапишувајќи врз пренасочување)
| birth_name = Петер Паул Рубенс
| birth_date = 28 јуни 1577
| birth_place = [[СигенЗиген]], [[Вестфалија]] (денес [[Германија]])
| death_date = {{death date and age|1640|5|30|1577|6|28|df=yes}}
| death_place = [[Антверп]], [[Spanish_Netherlands#Spanish_Netherlands|Spanish Netherlands]] (денес [[Белгија]])
 
{{Нормативна контрола}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Рубенс, Петер Паул}}
[[Категорија:Фламански сликари]]
[[Категорија:Луѓе од Зиген]]