Разлика помеѓу преработките на „28 јуни (починале)“

Додадени 3 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
с (викилинк форматирање: [a|ab] → [a]b)
|-
|valign="top" align="right"|[[1598]] 
|[[Абрахам ОртелиусОртелиј]] — фламански картограф, првтатко којна го изработил модерниотсовремениот [[атлас]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1836]]