Разлика помеѓу преработките на „Љубиша Георгиевски“

Додадени 189 бајти ,  пред 2 години
изменета категоризација, ситно дополнување
(изменета категоризација, ситно дополнување)
== Награди ==
Добитник е на повеќе од дваесетина награди во рамките на поранешна [[СФРЈ|Југославија]], како и наградата од критиката за претставата „Искушение” од [[Вацлав Хавел]] во Theater Center како најдобра претстава на театарската сезона. Неговите пиеси „Црна” и „Јованка Орлеанска” се играни со успех, а некои од нив сè уште се на репертоарот.
* [[Награда „4 Ноември“|„4 Ноември“]] на градот Битола
 
== Политичка кариера ==
[[Категорија:Македонски режисери]]
[[Категорија:Политичари од ВМРО-ДПМНЕ]]
[[Категорија:Добитници на наградата „4 Ноември“]]