Разлика помеѓу преработките на „Гимназија „Мирче Ацев“ - Прилеп“

с
Отстрането уредувањето на 213.135.163.73 (разговор), вратено на последната верзија на 78.40.0.3
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с (Отстрането уредувањето на 213.135.163.73 (разговор), вратено на последната верзија на 78.40.0.3)
Ознака: Отповикување
|адреса= Ул. „Прилепски бранители“ бр. 96А
|основање= 1944 год.
|актуелен директор=Димче НастоскииНастоски
|број на ученици= 1031
|веб=[http://www.gimprilep.edu.mk www.gimprilep.edu.mk]