Разлика помеѓу преработките на „Перо Ивановски“

Додадени 6 бајти ,  пред 3 години
с
(Дополнување на биографијата со податоци за одликувањето на Перо Ивановски-Тиквар со „Орден за заслуги за Македонија“ на 10.10 2014 година.)
{{DEFAULTSORT:Ивановски, Перо}}
 
[[Категорија:ПрилепчаниЛуѓе од Прилеп]]
[[Категорија:Делегати на Првото заседание на АСНОМ]]
[[Категорија:Учесници во НОБ]]