Васил Тоциновски: Разлика помеѓу преработките

Одземени 40 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| родено-име = Васил Тоциновски
| роден-дата = {{роден на|22|август|1946}}
| роден-место = {{роден во|Стојаково||Република}}, Македонија|Македонија}}
| починал-дата =
| починал-место =