Разлика помеѓу преработките на „Доменико Чели“

Додадени 3 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
| родено-име =
| роден-дата = {{birth date and age|df=yes|1973|1|18}}
| роден-место = {{роден во|Бари|Италија|}}, [[Италија]]
| националност = {{flagicon|Италија}} [[Италија]]
| занимање = [[Судија|фудбалски судија]]