Разлика помеѓу преработките на „Пјерлуиџи Колина“

Додадени 4 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с
 
| родено-име =
| роден-дата = {{birth date and age|1960|2|13|df=y}}
| роден-место = {{роден во|Болоња|Италија|}}, [[Италија]]
| националност = {{flagicon|Италија}} [[Италија]]
| занимање = поранешен [[Судија|фудбалски судија]] (1988-2005)