Разлика помеѓу преработките на „Александар Алехин“

Одземени 13 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
[[Податотека:AlexanderAlekhine.jpg|десно|thumb|200px|Александар Александрович Алехин]]
'''Александар Александрович Алехин''' ([[рус.]] ''Александр Александрович Алехин'') {{роден на|1|ноември|1892}} {{роден во|Москва|Русија}} - {{починал на|24|март|1946}} — [[Русија|руски]] [[шаховски велемајстор]], еден од најголемите мајстори во историјата на [[шах]]от. Бил светски првак од [[1927]] до [[1935]] година и од [[1937]] до [[1946]] година.
 
== Цитати ==