Ирене-Жил Бјенеме: Разлика помеѓу преработките

Додадени 8 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
Нема опис на уредувањето
наставка= |
роден-дата=({{роден на|28|август|1796}}
роден-место={{роден во|Париз|Франција}}, [[Франција]] |
починал-дата= {{починал на|19|октомври|1878}}) |
починал-место= {{починал во|Париз|Франција}}, [[Фрација]] |
}}