Разлика помеѓу преработките на „Горно Ботушје“

Додадени 396 бајти ,  пред 2 години
'''Горно Ботушје''' или '''Горно Ботуше''' е село во [[Општина Македонски Брод]], во околината на градот [[Македонски Брод]]..
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
 
== Географиja и местоположба ==
Селото се наоѓа во областа [[Порече]].
 
== Историja ==
 
== Демографија ==
Според пописот од 2002 година, во селото живееле 22 жители, сите [[Македонци]].<ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref>
 
== Општествени институции ==