Меморијален комплекс на хероите од Првата светска војна: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(нс)
 
Нема опис на уредувањето
{{Infobox Historic building
|name = Меморијален комплекс на <br>хероите од Првата светска војна
|image = Main alley of the Memorial park (Moscow).JPG
|caption =
|map_type =
|latitude =
|longitude =
|location_town = [[Москва]]
|location_country = [[Русија]]
|architect =
|client =
|engineer =
|construction_start_date =
|completion_date = [[1915]]
|date_demolished =
|cost =
|structural_system =
|Served as =
|owner =
|style =
|size =
}}
'''Меморијалниот комплекс на хероите од Првата светска војна''' ({{lang-ru|Мемориально-парковый комплекс героев Первой мировой войны}}) — меморијален комплекс кој се наоѓа во [[Москва]], [[Русија]]. Се наоѓа во округот Сокол во Северниот административен округ. Површината на паркот е 11,2 хектари.