Разлика помеѓу преработките на „Пела“

Одземени 38 бајти ,  пред 3 години
с
отстранета Категорија:Егејска Македонија користејќи го HotCat
с (отстранета Категорија:Егејска Македонија користејќи го HotCat)
* Ph. Petsas, ''Pella. Alexander the Great's Capital'', Thessaloniki, 1977. {{en}}
 
{{Историски главни градови на Македонија}}
 
[[Категорија:Градови во Кралството Македонија]]
[[Категорија:Престолнини на Кралството Македонија]]
[[Категорија:Археолошки наоѓалишта во ГрцијаЕгејска Македонија]]
[[Категорија:Егејска Македонија]]
[[Категорија:Постол]]
{{Историски главни градови на Македонија}}