Разлика помеѓу преработките на „Борка Талески“

Додадени 112 бајти ,  пред 2 години
 
На 11 октомври 1951 година Борка Талески бил именуван како [[Народен херој на Југославија]] од Македонија.<ref name="херои"/>
 
Во негова чест се именувани поголем број институции и улици.
 
== Галерија==