Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска асоцијација на Англија“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
| Претседател = [[Вилијам (војвода од Кембриџ)]]
}}
'''Фудбалската Асоцијацијаасоцијација на Англија''' или '''Фудбалска Асоцијација''' (скратено ФА) е главна фудбалска организација во [[Англија]] и како и во прекуморските територии на Англија како што се [[Џерзи]], [[Гернзи]] и [[Остров Ман]]. Фудбалската Асоцијација има специфично место во [[Историја на фудбалот|историјата на фудбалот]].
 
==Надворешни врски==