Разлика помеѓу преработките на „Пела“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
с
[[Категорија:Градови во Кралството Македонија]]
[[Категорија:Престолнини на Кралството Македонија]]
[[Категорија:Археолошки локалитетинаоѓалишта во Грција]]
[[Категорија:Егејска Македонија]]
[[Категорија:Постол]]