Разлика помеѓу преработките на „Стоунхенџ“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
[[Категорија:Светско наследство во Обединетото Кралство]]
[[Категорија:Знаменитости во Вилтшир]]
[[Категорија:Археолошки локалитетинаоѓалишта во Англија]]
[[Категорија:Знаменитости во Англија]]
[[Категорија:Знаменитости во Обединетото Кралство]]