Разлика помеѓу преработките на „Дизниленд Париз“

Одземени 13 бајти ,  пред 2 години
с
с (Bot: Migrating 31 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q206521 (translate me))
Во паркот се имаат случено три инциденти, а две лица ги имаат изгубено животите. Вработените од паркот биле вклучени во два од инцидентите. Едниот инцидент е инцидентот Mouse Orgy кој се случил кога вработените приредувале непристојни изведби.<br />
 
[[Категорија:Туристички атракцииЗнаменитости во Париз]]
Category:Disney