Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Знаменитости во Англија“

с (Bjankuloski06 ја премести страницата Категорија:Туристички атракции во Англија на Категорија:Знаменитости во Англија без да остави пренасочување: (преку Категориски мајстор))
 
 
[[Категорија:Туризам во Англија]]
[[Категорија:Знаменитости во Обединетото Кралство| ААнглија]]
[[Категорија:Англиска култураАнглија]]