Разлика помеѓу преработките на „Керала“

Додадени 6 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
с
|-----
| [[Јазик]]:
| [[малајалски јазик|малајалски]] (службен); [[тамилски јазик|тамилски]],<br /> [[тулутулски (јазик)|тулутулски]], [[конкански јазик|конкански]], [[англиски јазик|англиски]]
|-----
| [[Религија]]: