Разлика помеѓу преработките на „Географија на Нов Зеланд“

с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Податотека:Map New Zealand-mk.svg|мини|десно|300п|Топографска карта на Нов Зеланд]]
'''Местоположба:'''
[[Океанија]], острови во јужниот [[Пацифик]], југоисточно од [[Австралија]]