Категорија:Спортски натпреварувања во Канада: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Категорија:Спортски натпревари во Канада на Категорија:Спортски натпреварувања во Канада без да остави пренасочување: (преку Категориски мајстор))
Нема опис на уредувањето
 
{{СпортНатЗемја|Канада}}
{{рв|Sports competitions in Canada}}
 
[[Категорија:Спортот во Канада|Натпреварувања]]
[[Категорија:Спортски натпреварувања по земја|Канада]]