Категорија:Спортски натпреварувања во Канада: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
с (нов подреден клуч за Категорија:Спортот во Канада: „Натпреварувања“ користејќи го HotCat)
сНема опис на уредувањето
{{рв|Sports competitions in Canada}}
 
[[Категорија:Спортот во Канада|Натпреварувања]]
[[Категорија:Спортски натпреварувања по земја|Канада]]