Сасунско востание (1894): Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
с Zdravko ја премести страницата Сасунско востние (1894) на Сасунско востание (1894)
Ред 28:
[[Категорија:Османлиска империја во 19 век]]
[[Категорија:Ерменски востанија]]
[[Категорија:конфликтиСудири во 1894 година]]
[[Категорија:Бунтови против Османлиската империја]]