Разлика помеѓу преработките на „Машка кошаркарска репрезентација на Грузија“

нема опис на уредувањето
| national_fed= [[Грузиска кошаркарска федерација]]
| joined_fiba = 1992
| coach = {{flagicon|SRB}}{{flagicon|USA}} [[Игор КокосковКокошков]]
| fiba_ranking = T-75<sup>та</sup>
| fiba_zone = ФИБА Европа
171

уредување