Разлика помеѓу преработките на „Енергија“

Одземен 351 бајт ,  пред 2 години
Одбиена последната промена (од 77.28.172.225) и ја поврати преработката 3686525 на 95.180.171.190
(Додадов објаснуванје за останатите енергии)
(Одбиена последната промена (од 77.28.172.225) и ја поврати преработката 3686525 на 95.180.171.190)
 
{{Гранки на физиката}}
 
-Соларната енергија се создава во елекрична енергија (струја) преку соларните панели.
-Енергијата на ветрот преку ветерниците.
-Гравитациона - силата на гравитација.
-Звучна - слата на звукот...