Разлика помеѓу преработките на „Енергија“

Додаден 351 бајт ,  пред 2 години
Додадов објаснуванје за останатите енергии
(Додадов објаснуванје за останатите енергии)
 
{{Гранки на физиката}}
 
-Соларната енергија се создава во елекрична енергија (струја) преку соларните панели.
-Енергијата на ветрот преку ветерниците.
-Гравитациона - силата на гравитација.
-Звучна - слата на звукот...
Анонимен корисник