Разлика помеѓу преработките на „Алесандро Флоренци“

Одземени 4 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
| goals2 = 11
| nationalyears1 = 2011
| nationalteam1 = [[[[Фудбалска репрезентација на Италија под 2о година|Италија 20]]
| nationalcaps1 = 4
| nationalgoals1 = 0
| nationalyears2 = 2011–2013
| nationalteam2 = [[[[Фудбалска репрезентација на Италија под 21 година|Итлаија под 21]]
| nationalcaps2 = 18
| nationalgoals2 = 5
12.857

уредувања