Разлика помеѓу преработките на „Список на држави во светот“

нема опис на уредувањето
с
|style="text-align:center"|[[Податотека:Flag of Kiribati.svg|border|30px]]
|KIR
|-
Косово
|[[Колумбија]]
|Република Колумбија
|style="text-align:right"|{{nts|386.6}}
|style="text-align:center"|[[Податотека:Flag of the Comoros.svg|border|30px]]
|COM
|-
|[[Демократска Република Конго]]
Анонимен корисник