Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:А патишта (Македонија)“

Откажано уредувањето 3723438 на уредникот CommonsDelinker (разговор)
(Замена на Image:Autocesta_A1.svg со Image:A1-SRB.svg (од страна на CommonsDelinker поради: Duplicate: Exact or scaled-down duplicate: c::File:A1-SRB.svg).)
(Откажано уредувањето 3723438 на уредникот CommonsDelinker (разговор))
Ознака: Отповикај
|title = А патишта (Македонија)
|group1 = Основни патишта
|list1 = [[Податотека:Autocesta A1-SRB.svg|30п|link=Автопат А1 - „Александар Македонски“]] {{·}} [[Податотека:Autocesta A2.svg|30п|link=А2 „Мајка Тереза“]] {{·}} [[Податотека:Bundesautobahn 3 number.svg|30п|link=А3 (Македонија)]] {{·}} [[Податотека:Bundesautobahn 4 number.svg|30п|link=А4 „Гоце Делчев“]]
|group2 = Краци
|list2 = [[Податотека:Bundesautobahn 1 number.svg|30п|link=А1 (Прилеп-Градско)]] {{·}} [[Податотека:Bundesautobahn 3 number.svg|30п|link=А3 (Битола-Меџитлија)]] {{·}} [[Податотека:Bundesautobahn 3 number.svg|30п|link=А3 (Охрид-Свети Наум)]]
24

уредувања