Разлика помеѓу преработките на „ФК Питу Гули“

Додаден 91 бајт ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(Промена на регион на натпреварување)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
[[Категорија:Фудбалски клубови од Македонија|Питу Гули]]
[[Категорија:Фудбалски клубови од Крушево|Питу Гули]]
[[Категорија:Појавено во 1945 година во Македонија]]