Категорија:Спортот во Македонија во 1998 година: Разлика помеѓу преработките

Ја заменувам страницата со '{{МакСпортГод|199|8}}'
Нема опис на уредувањето
(Ја заменувам страницата со '{{МакСпортГод|199|8}}')
Ознака: Заменето
 
{{МакСпортГод|199|8}}
{{Година по категорија
| m = 1
| c = 9
| d = 9
| y = 8
| cat = Спортот во Македонија
| sortkey = Спорт
| in =
| parent = Спортот во Македонија по година
| subcat = Македонија во 1998 година
}}
 
[[Категорија:Спортот во 1998 година по земја|Македонија]]