Јордан Савески: Разлика помеѓу преработките

Додадени 472 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за личност
'''Јордан Савески''' ({{роден на|18|октомври|1945}}, [[Рамна]], [[Битола]]) — хирург трауматолог, универзитетски професор директор на Клиниката за трауматологија и на Ургентниот хируршки центар во Скопје.<ref name="Декани">д-р Марјан Димитријевски: „Декани - 1947-2012“, Скопје, Медицински факултет, 2015 г., стр. ​105-109</ref>
|име= Јордан Савески
|портрет= Јордан Савески.jpg
|px= 200px
|опис= Портрет на Јордан Савески
|роден-дата= {{роден на|18|октомври|1945}}
|роден-место={{роден во|Рамна}}, {{МКД}}
|починал-дата=
|починал-место=
|занимање = универзитетски професор, хирург
}}'''Јордан Савески''' ({{роден на|18|октомври|1945}}, [[Рамна]], [[Битола]]) — хирург трауматолог, универзитетски професор директор на Клиниката за трауматологија и на Ургентниот хируршки центар во Скопје.<ref name="Декани">д-р Марјан Димитријевски: „Декани - 1947-2012“, Скопје, Медицински факултет, 2015 г., стр. ​105-109</ref>
 
==Биографија==