Луковица (Делчевско): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| име=Луковица
| општина=[[Општина Македонска Каменица]]
| област=[[Осоговија]]
| популација=269 жители
| поштенски број=
| надморска височина=588
| географска широчина=42° 1' 15" сев. ш.
| географска должина=22° 36' 56" ист. д.