Категорија:Науката во 1983 година: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 14 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q8166537 (translate me))
Нема опис на уредувањето
{{Катпов}}
{{рв|1983 in science}}
[[Категорија:Години во науката|1983]]
{{Година по категорија
[[Категорија:1983|Наука]]
| m = 1
 
| c = 9
{{portal|Наука}}
| d = 8
| y = 3
| cat = Науката
| sortkey = Наука
| in =
[[Категорија:| parent = Години во науката|1983]]
}}