Категорија:Уметноста во 1998 година: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q9513408 (translate me))
Нема опис на уредувањето
{{рв|1998 in art}}
[[Категорија:Години во уметноста]]
{{Година по категорија
| m = 1
| c = 9
| d = 9
| y = 8
| cat = Уметноста
| sortkey = Уметност
| in =
[[Категорија:| parent = Години во уметноста]]
| subcat =
}}
 
[[Категорија:Уметноста во 20 век]]