Фудбалот во 1922 година: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2811342 (translate me))
'''1922 година во [[фудбал]]от''' содржи некои значајни настани.
 
[[Категорија:1922Фудбалот во фудбалот1922 година|1922 во фудбалот]]
[[Категорија:Години во фудбалот]]