Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Фудбалот во 1966 година“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 28 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q8516839 (translate me))
{{Ризница-врскарв|1966 in association football}}
{{годинакат}}
 
{{Година по категорија
[[Категорија:Години во фудбалот]]
|m=1
[[Категорија:1966]]
|c=9
|d=6
|y=6
|cat=Фудбалот
|sortkey=Фудбал
[[Категорија:|parent=Години во фудбалот]]
|subcat=Спортот во 1966 година
}}