Разлика помеѓу преработките на „Краток работен ден“

нема опис на уредувањето
(нова страница)
 
'''Краток работен ден''' ([[полски]]: ''Krótki dzien pracy'') - полски [[филм]] од 1981 година, во [[режија]] на [[Кшиштоф Кишловски]], кој е и коавтор на [[сценарио]]то, заедно со Хана Крал. Главните улоги ги играат: Вацлав Улевич, Лех Гжмочински, Тадеуш Бартошик, Марек Кепински итн. Филмот е снимен според вистински настани, а бил прикажан дури во 1996 година.<ref>[http://www.imdb.com/title/tt0082631/ IMDb, Short Working Day (1981) (пристапено на 17.4.2018)]</ref>
 
==Содржина==