Разлика помеѓу преработките на „Малев“

Одземени 63 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Слика:MALEV-logo.png|thumb|220px|Малев лого]]
 
'''Малев''' ({{lang-hu|Magyar Légiközlekedési Vállalat}}) е национален авиопревозник на [[Унгарија]] и авиокомпанијата е базирана на аеродромот во Будимпешта. Лета на 50 дестинации низ 34 земји ширум светот. Малев е член на алијансата Oneworld од Април 2007 година.
 
2.119

уредувања