Разлика помеѓу преработките на „Малев“

Додаден 1 бајт ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с (minor fixes)
с
'''Малев''' ({{lang-hu|Magyar Légiközlekedési Vállalat}}) е национален авиопревозник на [[Унгарија]] и авиокомпанијата е базирана на аеродромот во Будимпешта. Лета на 50 дестинации низ 34 земји ширум светот. Malev е член на алијансата Oneworld од Април 2007 година.
 
==Историја==
2.119

уредувања