Ана Каренина: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 5 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
 
 
==Преработки==
* „[[Ана Каренина (филм од 2012)|Ана Каренина]]“ ([[англиски]]: ''Anna Karenina'') - британски [[филм]] од 2012 година, во [[режија]] на [[Џо Рајт]], со [[Кира Најтли]], [[Џад Ло]] и [[Арон Тејлор-Џонсон]] во главните улоги.<ref>[https://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=2&datum=2018-03-31 HRT (пристапено на 31.3.2018)]</ref>
 
== Наводи ==